ul.Nowowiejska 12/18
tel. +48 604 944 516
tel. +48 604 944 515
mapa
Oferta dla firm
Ogrodnicy przygotowują się na dzień Wszystkich Świętych

Doniczkowe chryzantemy, które zaoferuje Państwu www.kwiaciarnia-rakowiecka.pl na dzień Wszystkich Świętych polscy ogrodnicy przygotowują już od początku czerwca. Na efektowne cieszące oko donice pełne barwnych kwiatów składa się praca wielu ludzi.

Produkcja chryzantem stała się przedsięwzięciem globalnym: Hodowlą, czyli pracą nad uzyskaniem nowych odmian, zajmują się firmy holenderskie, belgijskie,niemieckie i amerykańskie. Prowadzenie mateczników elitarnych ulokowano w krajach o najlepszych warunkach klimatycznych, jak Turcja, Kenia, Sri Lanka, Izrael. Pochodzące z tych krajów nieukorzenione sadzonki spływają do Polski szerokim strumieniem. Trafiają do wyspecjalizowanych gospodarstw ogrodniczych zajmujących się ukorzenianiem i formowaniem sadzonek w ciągu pierwszych tygodni ich wzrostu (Fot.2). W takim gospodarstwie produkuje się rocznie kilka milionów ukorzenionych sadzonek chryzantem.

 


Fot.2 Produkcja sadzonek chryzantem w wyspecjalizowanym obiekcie szklarniowym

Ukorzenione, zdrowe i prawidłowo uformowane sadzonki odbierają ogrodnicy – producenci roślin gotowych. (Fot.3). Sadzą rośliny w szklarniach lub tunelach foliowych, gdzie do końca października nadadzą chryzantemom właściwy pokrój, indukują terminowe kwitnienie, dbają o zdrowie roślin.​


Fot.3
Prawidłowo ukorzenione i ukształtowane sadzonki chryzantem przed wysyłk
ą

Menu