ul.Nowowiejska 12/18
tel. +48 604 944 516
tel. +48 604 944 515
mapa
Oferta dla firm
Gwiazda Betlejemska przez cały rok?

 

Nasze poinsecje  są łatwe w utrzymaniu. Mogą cieszyć oczy barwą podsadków i zielenią liści nawet przez kilka miesięcy, pod warunkiem zapewnienia korzystnych warunków.

 WILGOTNOŚĆ: Poinsecje są roślinami cierpiącymi od niedoboru wody. Należy utrzymywać umiarkowaną wilgotność podłoża zawsze podlewając doniczkę od dołu, usuwając z podstawki nadmiar wody. Uwaga! W otworach na dnie doniczki mogą pojawić się białe korzonki, to nie jest wada! Optymalna wilgotność powietrza w otoczeniu roślin to 50% - 70%.

ŚWIATŁO I TEMPERATURA: Poinsecje tolerują szeroki zakres temperatur: od 10° C  do  28° C     Naszym roślinom należy zapewnić w dzień temperaturę w zakresie 21° C  24° C, a w nocy 18° C. Należy wybrać  miejsce oświetlone dużą ilością  pośredniego światła słonecznego, z dala od chłodnych przeciągów. Dopuszcza się ustawienie doniczek z poinsecjami pod sztucznym oświetleniem ( np. lampy biurkowe, reflektorki halogenowe) . Pamiętajmy wówczas, aby naszych roślin nie przegrzać ani nie przesuszyć!

NAWOŻENIE: Przy każdorazowym podlewaniu, zamiast wody, stosować nawóz o składzie N-P-K 20-5-10. Może to być dowolny nawóz do nawożenia roślin doniczkowych ( do nabycia w naszej kwiaciarni) w stężeniu równym POŁOWIE ZALECONEGO  NA OPAKOWANIU. Wygodnie jest przygotować większy dzbanek (butelkę) z roztworem nawozu i podlewać rośliny w miarę potrzeb. Uwaga! Naczynie z rozcieńczonym nawozem chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.

 PO SEZONIE ŚWIĄTECZNYM: Opadające liście  wskazują, że roślina pragnie wejść w stan spoczynku. Należy ograniczyć podlewanie do jednego razu w tygodniu. W marcu lub kwietniu należy przyciąć pędy w połowie ich długości. Gdy zauważymy nowe przyrosty – młode pędy z listkami, można powrócić do programu obfitszego podlewania i nawożenia w pełnej dawce. Gdy nocne temperatury ustalą się na poziomie powyżej 13° C – rośliny można bezpiecznie wystawić na zewnątrz, pamiętając o regularnym podlewaniu/ nawożeniu i o dostarczeniu dużej ilości rozproszonego światła. W lecie (czerwiec – sierpień) należy dokonać ponownego przycięcia pędów w połowie ich długości. Ten zabieg pozwoli na rozkrzewienie się rośliny przed następnym sezonem. Trzeba się liczyć z koniecznością przesadzenia rośliny do większej doniczki w końcu lata. Tak utrzymane poinsecje będą dobrym materiałem do zaindukowania ponownego kwitnienia w okresie następnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu